GTA Polish Mods
Zobacz temat
GTA Polish Mods » Ogólnie o Grand Theft Auto » GTA San Andreas
 Drukuj temat
GTA San Andreas ostro laguje na dobrym sprzęcie
Filip77077pl
Witam.
Mam problem który przeszkadza podczas nagrywania, ale również w zwykłym graniu.
GTA od załadowania save'a działa tak jak powinno, ale po dobrych 3 minutach gra zaczyna świrować.
Klatki FPS spadają gdzieś z 25 do ok. 15, a potem dramatycznie spada do 5 ze skokami do 2 FPS! Zdziwko

Mój komputer:
Intel Core i7 Q740 4x1,73GHz
4 GB RAM
AMD Radeon 6370M 1GB VRAM
Windows 10 Home 64-bit
Gra - no niestety pirat, bo cena sklepowej wersji to jest jakieś nieporozumienie Smutek

Co najdziwniejsze wcześniej ten problem nie występował, właściwie to mogę obwiniać Windowsa 10, ale nie jestem pewien.
Więc proszę was, podawajcie różne propozycje związane z rozwiązaniem problemu, liczę na was! Z przymrużeniem oka

A tu mój komputer w dxdiagu:
zapodaj.net/images/06b381abbefcc.png

zapodaj.net/images/a142832bb9329.png

Nie używaj emotek w tytule tematu. //Conrado967
Edytowane przez Conrado967 dnia 19-01-2017 19:47

Conrado967
Cześć

Pozostałe gry jak działają? Sprawdź temperatury (np. programem Sandra Lite). Podłącz ładowarkę kiedy grasz, bo być może załącza się tryb oszczędny podczas pracy na baterii. Sprawdź też czy coś Ci komputera nie zamula, przeskanuj go antywirusem itd. Czy gra ma jakieś mody na grafikę? Może któryś z nich jest niezoptymalizowany. No i zmniejsz ustawienia graficzne.

PS: Polemizowałbym czy ta grafika taka dobra Z przymrużeniem oka... To tylko zintegrowana karta graficzna w laptopie, w dodatku od AMD więc nie wymagaj od niej zbyt wielu. W Internecie widać wydajność tej gry w GTA IV np i chodzi trochę lepiej, ale wciąż podobnie jak na moim ośmioletnim Asus K50IN z GeForce G102M 512MB.

http://gtapolishmods.cba.pl
Filip77077pl
No gry takie jak BeamNG.drive i Bordelands 2 to działają z lekkimi przycięciami, ale da się grać. LS2015 działa bez zarzutów. GRID tak samo tylko czasami są spadki.
Sonic '06 demo płynne z niezauważalnymi przycięciami. GTA 5 chodzi tak sobie i właśnie dla niego chcę wymienić sprzęt Uśmiech Ładowarka cały czas jest podpięta, bez baterii, bo go używam jako stacjonarkę i nie jest włączony tryb Oszczędzania baterii.
A co do modów na grafikę to ostatnio gram w Criminal Russia, ale powyłączałem wszystkie efekty i nadal spadki są Smutek A co do zwykłego San Andreas to tylko chyba mam polskie tekstury z neta, a spadki takie same. Obniżyłem ile się da i tylko lekko poprawiło sytuacje. Mój Avast nic nie wykrył, choć bym polemizował nad zajebistością tego antywirusa. A co do temperatur, mam zainstalowanego Game Boostera, żeby przyspieszał niektóre gry, wszedłem w zakładkę temperatur no i tu jest lipa, a tak na marginesie dodam, że laptop głośno chodzi od jakiegoś czasu, tak głośno, że go słyszę z drugiego końca domu xD

zapodaj.net/images/00324d6ceac53.png

Conrado967
Te temperatury powinny być zdecydowanie niższe (dla procesora ok 30-45 w idlu i nie więcej niż 65 w stresie), widać, że wentylator działa na pełnych obrotach, a i tak go nie schładza należycie. Musisz wyczyścić go w środku, choćby przedmuchać go sprężonym powietrzem w otwory wentylacyjne. Pamiętaj aby te otwory zawsze były niczym przesłonięte, bo możesz szybko przegrzać laptop. Ewentualnie zakup sobie podstawkę chłodzącą do laptopa na allegro.

Ja przeinstalowałbym na czysto San Andreas i usuń też plik gta.set w dokumentach, gdzie zapisują się pliki save'ów.
Z takimi programami typu Game booster też bym uważał, bo często to może być jakiś pic na wodę i jeszcze pogarszać sytuacje.

http://gtapolishmods.cba.pl
Filip77077pl
No spoko Uśmiech Przedmucham te wentylatory i zobaczymy jaki efekt tego będzie. Podstawka nie wchodzi w grę, bo mam już 2 takie w domu, a laptop na co dzień stoi w takiej pozycji, że nie idzie tego założyć :/ Przeinstaluje San Andreas i dam znać jak to chodzi. A co do Game Boostera to i tak nie używam tego często, no jak mówiłem głównie do GTA 5.

Połączony z styczeń 20 2017 11:30:34:
No i tak. Gra chodzi płynnie ale z przycięciami co jakiś czas, ale nie są one duże. Zostawiłem oryginalną konfiguracje gry.

Połączony z luty 05 2017 09:58:26:
Temat zamykam. W końcu zachciało mi się wyczyścić laptop, no to i tak zrobiłem. W końcu gry chodzą normalnie. Laptop nie jest już głośny. Średnia temperatury CPU i GPU nie przekracza 65oC. A w pokojowej pracy jest 55oC. Więc raczej problem rozwiązany.
Edytowane przez Filip77077pl dnia 05-02-2017 10:58

Przejdź do forum: