GTA Polish Mods
Koniec modów do GTA?!


Smutna wiadomość od twórców OpenIV. Take-Two rozpoczął prawne banowanie programów, które mają możliwość ingerencji w silnik gry. Studio odpowiedzialne za m.in. serie gier Grand Theft Auto wystosowało 5 czerwca list do autorów programu OpenIV w którym zmuszają ich do zaprzestania rozwijania edytora.
Całą sytuacje opisał lider projektu OpenIVGooD-NTS zaczynając od słów:

Baliśmy się, że ten dzień w końcu nadejdzie... I w końcu jest. Dzień, w którym mody do GTA stały się nielegalne.

Dalej opisuje kontakt z przedstawicielami Take-Two, który obwinia program OpenIV jako możliwość łamania praw autorskich Take-Two.

Rezygnacja z rozwijania programu i przyznania tym samym racji studiu była ciężka dla jego twórców. Ostatecznie uznali, że zbyt wiele ryzykują w procesie sądowym, poświęcając czas i pieniądze, a ostateczny wynik może nie zmienić decyzji Take-Two.

Cały wątek dostępny na GTAForums .

Takie postępowanie można byłoby zrozumieć gdyby twórcy OpenIV umożliwiali ingerencje w rozgrywkę multiplayer, jednak istnieją już zabezpieczenia w GTA Online, które banują użytkowników próbujących zagrać z zainstalowanymi modyfikacjami. Czy czeka nas otwarta wojna z Take-Two, które będzie chciało całkowitego zaprzestania rozwijania modów do GTA? Czas pokaże. Seria GTA jak i samo studio Take-Two może na tym sporo stracić.


Źródło: GTAForums .
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?